טירה על המים (או: למה אני לא מתגעגעת לגן מאיר)

אזהרה להורים לילדים קטנים: ייתכן שאתם הולכים לקנא. מצטערת. אין מנוס. אז שכשאתם קוראים את ההמשך תשננו לעצמכם שלכם יש ים, ולנו אין (אוי, בעצם גם הים הפך עכשיו אסוציאציה למלחמה, סליחה). לכם יש שמש 12 חודשים בשנה, ולנו בקושי שלושה. אז בשלושה חודשים האלה שיפה, לא מגיע לנו ליהנות?
(פאוזת מזג אוויר: לכאורה האביב כאן מתחיל במאי והקיץ מסתיים בספטמבר, אבל אני מתחילה להבין שכמו שבארץ תמיד נורא מופתעים מכמה שחם, כאן הנוהל הוא להשתאות מכך שאחד או יותר מהחודשים שהיו לכאורה אמורים להיות נורא יפים, בעצם גשומים-אפורים-קרים. למרות שזה בעצם די קבוע. בשנה שעברה שמענו שיולי היה כזה, והשנה היה תורו של מאי. כלומר נקווה שרק מאי).

כבר הזכרתי פעם שבכל פינה בברלין יש גינת משחקים מדוגמת, שבארץ היתה נחשבת לג'ימבורי בתשלום. בגורליצר פארק, למשל, עברנו כמה פעמים ליד מתחם מגודר שבנוי כמו מגרש ללימוד נהיגה ועמוס באופני ילדים ומכוניות קטנות. עבדנו על הסחות דעת לילדים כי משום מה היה לנו ברור שזה בטח חוגים בתשלום או משהו בסגנון. עד שחברים מהגן הציעו ללכת לשם אחר הצהריים וגילינו שהכל בחינם, כולל האופניים והמכוניות, לרווחת ילדי השכונה.

כך שאטרקציות לילדים לא חסרות. אבל מה עם ההורים? מה צריך כדי שגם לנו יהיה ממש כיף?

Burg am See, זה מה שצריך (זהירות, בניגוד לאופי הסופר נעים של המקום עצמו, האתר שלהם כופה פסקול מיותר).

קודם כל המיקום: Burg am See, טירה על האגם בתרגום חופשי, נמצא ממש על המים, במפגש הרחובות Paul-Llincke-Ufer היפהפה ו-Ratiborstraße שבקצה המזרחי של קרויצברג. בנקודה הזאת נפגשות שתי תעלות בדרכן לשפרה (Spree) כך שבקנה מידה לא-אירופי מדובר באגם של ממש.

גינה ברלין

אבל זה לא סתם עוד נקודה מקסימה בעיר, זה מקום שמישהו השקיע בו מחשבה כדי שיתאים להורים וילדים. השפיל-פלאץ (גן השעשועים) צמוד לביר-גרטן (גן הבירה) ומגודר, כך שהמבוגרים יכולים לשבת עם בירה / מיץ-תפוחים / כל מה שתרצו לשתות, לראות בזוית העין את הילדים משחקים אבל לא להתבוסס בחול.

Burg am See ברלין

יש גם אוכל במחירים מאוד סבירים (למשל פיצה שמספיקה ליותר משני ילדים רעבים בחמישה יורו), אם כי שמעתי שתי גרמניות מתבאסות מכך שבשנה שעברה הבעלים היו טורקים והיה אוכל הרבה יותר טעים.

גן בירה ברלין

מעבר למתקנים יש איזור גדול עם דשא, ממש על קו המים, למי שרוצה להביא פיקניק מהבית. גם כאן יש גדר על קו המים, כדי שלא תצטרכו לזנק בכל פעם שהקטנים מתקרבים לאיזור. ויש גם שירותים נקיים וארגז חול תחום לילדים היותר קטנים.

הצלחנו לשבת יותר משלוש שעות וממש ל-ד-ב-ר עם חברים. לא משהו לזלזל בו בשביל אחר צהריים בגינה.

4 תגובות

  1. נפלאות התכנון האורבני…
    כן שמש כל יום, לא שמש כל יום – מפרגת לך הנאות בגינות המחמד ומקווה שיהיו פנינים כאלו גם בשכונה החדשה.
    וכרגיל – כתוב מקסים!

השאירו תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *