קיץ אמיתי בברלין: הפקת לקחים בתמונות

ימי קיץ אמיתיים, כאלה שממש ממש חם בהם, הם מחזה נדיר בעירנו. ולכן היא גם לא ממש ערוכה לקראתם: על מזגנים אין בכלל מה לדבר, ואפילו מאווררים אין ברוב המקרים. ובצדק. לצפות לתשתיות קיץ לוהט בברלין זה כמו לצפות שבכל דירה בבאר שבע יותקן חימום מרכזי, או לפחות אח. זה כמובן לא מונע מהרבה אנשים, שעד לא מזמן היו מוכרים את אמא שלהם בשביל קצת שמש, לקטר בלי הפסקה.

הדבר הנכון לעשות בימים המעטים האלה, הוא לנצל את ההזדמנות לטבול במקורות המים הרבים שהעיר מציעה וזאת, לשם שינוי, בלי שיקפא לכם התחת. מקומות כאלה נחלקים לשתי קטגוריות עיקריות: בריכות עירוניות ואגמים.

ברחבי העיר מפוזרות עשרות בריכות, במחירים שווים לכל נפש. הבריכות הרלבנטיות לעונה זו הן "בריכות קיץ", כלומר אלה שנמצאות תחת כיפת השמיים (להבדיל מבריכות מקורות, שבהן ניתן לשחות בחורף, אך משום מה רבות מהן נסגרות בקיץ, אף שכאמור מספר הימים שבהם ניתן ליהנות מבריכות הקיץ מצומצם עד מאוד). פרדוקס נוסף הוא, שהימים היחידים שבהם באמת יכול להיות כיף בבריכות הקיץ, הם גם אלה שבהם הן מרגישות כמו שוק הכרמל ביום שישי בצהריים.

השבוע, ביום חם אמיתי שכזה, דיוושנו, למשל, לבריכת הקיץ של קרויצברג ב-Prinzenstraße. נו, רק אנחנו ועוד כמה אלפי אנשים. הדבר היחיד שרציתי לעשות כשהגענו היה אחורה פנה, אבל זה קצת קשה כשילדים עצבניים מחום מעורבים בסיפור.

אז עמדנו בתור כ-40 דקות:

 

בריכה ברלין

 

וכשכבר סוף סוף נכנסנו, נגלו בפנינו מחזות קשים, כמו זה למשל (מפאת פרטיות המתרחצים נסתפק במבט מרחוק, תצטרכו להאמין לי שמקרוב זה הרבה יותר גרוע):

 

בריכה ברלין

 

תוכנית מילוט מהמקום עברה בסופו של דבר ברוב קולות, אולי בזכות העובדה שיום קודם לכן, ביום החם האמיתי הראשון, נסענו ל-Müggelsee, ושם היה מעט פחות עמוס:

 

אגם ברלין

 

 

זה הקיץ הראשון שלנו עם אוטו בברלין (ותודה לש' וא'), כך שהרבה אפשרויות של אגמים שלא הכי קל להגיע אליהם עם תחבורה ציבורית נפתחות בפנינו. אין ספק שנסיעה לאגם עם אוטו זו הבחירה המוצלחת ביותר. בשבילנו לפחות. בטווח של חצי שעה נסיעה אפשר להגיע למקומות קסומים ואחרי הליכה קלה סביב האגם אפשר גם ברוב המקרים למצוא פינה פרטית וסופר-נעימה.

למי שאין רכב, אלה שני אגמים נהדרים לדוגמא שאפשר להגיע אליהם בקלות עם תחבורה ציבורית:

 

אגם ברלין

Schlachtensee, שה-S1 מגיע כמעט עד קו המים שלו.

 

ו-Krumme Lanke, שנמצא במרחק הליכה קצר מהתחנה הסופית של ה-U3 (יש לי רק תמונות סתיו שלו).

אפשרות ביניים היא "בריכות החוף" (Strandbad), שהן שילוב בין אגם לבריכה. כלומר תשתיות של בריכה (מקלחות, מתקנים, קפטריה, דמי כניסה), אבל על חוף אגם. קצת כמו חופים מוכרזים בארץ, רק שמסביב הכל ירוק, המים מתוקים ונטולי גלים ושקיות ניילון. אחת המוצלחות שהיינו בהן היא Strandbad Plötzensee, שמרגישה קצת כמו סצנה מסרט תקופתי, אם כי גם שם יכול להיות עמוס בימים חמים באמת.

 

IMGP5655

 

 

אפשרות טובה נוספת היא כמובן למצוא לכם חברים גרמנים עם בתי קיץ בברנדנבורג רבתי (למרבה הפליאה גם לאנשים שאינם אמידים כלל וכלל יש כאלה לעתים, שכן אחרי נפילת החומה אפשר היה לקנות/לשכור נכסים בברנדנבורג בגרושים ממש. למעשה יש הטוענים שגם היום עדיין אפשר למצוא מציאות רציניות אם מוכנים ממש להתרחק), ודרכם להגיע למקומות כגון אלה:

 

 

אגם ברלין
Bollersdorf

 

 

אגם ברלין
Michelsdorf

 

יש לכם המלצות על אגמים או בריכות מוצלחים במיוחד? יהיה נחמד אם תשתפו בתגובות.

והכי חשוב – תהנו מהשמש כל עוד היא כאן :)

4 תגובות

  1. כן – עם קו 49 נוסעים לאיצטדיון האולימפי, חוצים את הכביש הראשי לכיוון שכונת
    WESTEND ואחרי 5 דקות נסיעה באוטו, או 15 דקות באופניים – מגיעים לאגם עם חוף מקסים. שכחתי את שמו , אבל הוא ממש בתוך השכונה. שקט ונעים וקפוא. כלומר לא קפוא באמת רק קפוא בשבילי…אני צריכה 29 מעלות במים בשביל להכנס…

  2. בת חן התכוונה כנראה ל אגם השטן שהיה בזמנו מרכז ה oben ohne. גם בצפון יש אגמים בטגל ורייניקנדורף

השאירו תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *