שיחות עם ברלינריות יודעות דבר: אסתי עמרמי

כשאסתי עמרמי הגיעה לברלין היא ממש לא תכננה להיות במאית. שתי תקלות וצירוף מקרים אחד הובילו אותה ליצור סרט מוקומנטרי קצר, שבתורו הוביל אותה ללימודים באחד מחוגי הקולנוע היוקרתיים בגרמניה, שאותם סיימה עם סרט בכורה באורך מלא על ישראלית שחיה בברלין (אם כי רוב הסרט מתרחש בכפר סבא), שהקרנת הבכורה שלו כבר היתה בברלינלה ולאחר מכן בשורה ארוכה של פסטיבלים, שבהם גם גרף פרסים.
בשלב הבא נחתה בסדרה הטלוויזיה הגרמנית לינדשטרסה, כבמאית הזרה הראשונה והיחידה (!) בתולדות הסדרה המיתולוגית, שרצה ברציפות מאז 1985 (כן, 35 שנה!), ושוב, מבלי שתכננה – גם אחת מבמאיות העונה האחרונה שלה (הפרק האחרון בהחלט של הסדרה ישודר ב-29 במרץ).
איזה קלאשים תרבותיים חוותה על הסט? איך מביימים בלב הדי-אן-איי הגרמני כשלא תמיד את מבינה מה השחקנים אומרים? ואיזה סימפטום של השמרנות הגרמנית אסתי מקווה לסכל במו ידיה? על כל אלה ועוד – בפרק השמיני של ״עשור לברלינרית: עשר שיחות עם ברלינריות יודעות דבר״.

קישורים:
טריילר לסרט הביכורים של אסתי, Anderswo (משחקים בין השאר: נטע ריסקין, חנה לסלאו, דב רייזר ורומי אבולעפיה)
הסרט המלא ביוטיוב (פיראטי, אבל למרבה הצער הסרט לא זמין בדרכים אחרות)

20200212_122448

צילום: ברי כהן

צילום: אולף קונמן
צילום: אולף קונמן

"עשר שיחות עם ברלינריות יודעות דבר", ראיונות עם נשים ישראליות מרתקות שהצליחו לפלס את דרכן בעיר, כל אחת בדרכה – פודקאסט בשיתוף פעולה עם תכל'ס ברלין אף.אם לרגל עשור ל"ברלינרית". מפיק: ברי כהן

השאירו תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *